Noc Kupały w Biotanice- Joga, motanki i gimnastyka słowiańska

ZAPRASZAMY NA NOC KUPAŁY W BIOTANICE Z JOGĄ, GIMNASTYKĄ SŁOWIAŃSKĄ i MOTANKAMI
Wraz z rozpoczynającym się latem, kiedy słońce świeci najdłużej w ciągu roku, by wypełnić nasze serca swoim radosnym blaskiem, zapraszamy do Biotaniki by celebrować ten czas
Słowiańskie tradycje zabiorą nas w niezwykłą podróż, podczas której odkryjemy magię tego niezwykłego czasu najkrótszej nocy w roku.
Nawiązując do dawnych przekazów, przywołamy razem moce płynące z przyrody. Wszystko to odbędzie się w radosnej i kobiecej energii.
Będziemy wspólnie motać laleczki, poznamy praktyki gimnastyki słowiańskiej, możemy również potańczyć, pośpiewać, pleść wianki i świętować ten szczególny czas przy blasku ogniska.
W planie również praktyka jogi o poranku oraz poranne chodzenie po rosie.
OPIS POSZCZEGÓLNYCH WARSZTATÓW:
Motanki – Aneta Grzegorzewska
Zapraszam do wspólnego motania w wyjątkowym czasie letniego przesilenia z unikalną ludową tradycją tworzenia słowiańskich lalek mocy, zwanych motankami. W czasie, gdy natura jest pełna rozkwitu, słońca i ognistego potencjału zasiejemy intencje tworząc osobista lalkę mocy. Do wyboru będzie motanka do marzenia, lalka na miłość (w końcu to czas Kupały:), albo Zielarka. Zanurzymy się także świat roślin i poszukamy w nim jakości które wzmacniają nasze intencje. Motanki wywodzą się z kultury ludowej krajów słowiańskich. Tworzone są ze skrawków materiałów, bez przeszyć, bez użycia ostrych przedmiotów, jedynie poprzez ręczne owijanie i zawiązywanie tkanin. Lalki symbolizują dobre wartości jakie chcemy przyciągnąć, wzmocnić w swoim życiu. Tworzono je z intencją ochrony, miłości, zdrowia, obfitości a także dla osobistych, konkretnych marzeń. Wykonane z miłością i zgodnie z rytuałem, mają szczególną energię i symbolikę. Na miejscu będą dostępne wszelkie materiały potrzebne do wykonania lalek. Jednak zachęcam Was, by przynieść także własne materiały – tkaninę, może tasiemkę, włóczkę czy małą ozdobę… Lalkę warto wzmocnić czymś osobistym, „nasączonym” już Waszą energią. Więcej informacji o motankach znajdziesz tu – https://zwierciadlo.pl/…/510962,1,motanki–ludowa-forma
Prowadząca spotkanie: Duszka, Aneta Grzegorzewska – arteterapeutka, pedagog, instruktorka gimnastyki słowiańskiej i praktyki energetycznej dla kobiet „Ładunica”. Od kilku lat podążam ścieżką rozwoju osobistego i duchowego, z czego znaczną część stanowią praktyki wywodzące się z kultury słowiańskiej. Moją pasją jest łączenie tradycji ze współczesnością, interpretowanie i praktyczne ukazanie jej potencjału w teraźniejszości. Od 10 lat zajmuję się między innymi tradycją tworzenia słowiańskich lalek motanek, rozpowszechniłam ją w Polsce, a także ukazałam jej użyteczność w działaniach arteterapeutycznych, pisząc prace dyplomowe w tym zakresie. Od 7 lat prowadzę warsztaty pracy z intencją a także spotkania rozwojowe dla kobiet. Żyje blisko natury, pasjonuję się odczytywaniem symboliki ziemi, żywiołów, roślin, bliska jest mi również praca z baśnią i archetypem. https://www.facebook.com/lalkislowianskie/ https://www.facebook.com/duszka.anetagrzegorzewska
GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA – Emilia Hoppe
Gimnastyka słowiańska jest tradycyjnym systemem ćwiczeń odnalezionym na ziemiach białoruskich. To szczególna praktyka, która nie tylko uzdrawia i usprawnia ciało, ale też otwiera na uważność, kobiecość i życie w zgodzie ze swoją naturą. 27 ćwiczeń odpowiada 27 układom gwiazd wyróżnianym w słowiańskim i wedyjskim horoskopie – każde ćwiczenie otwiera nas na więcej spełnienia i szczęścia w obszarach naszej relacji z sobą samą, z innymi i ze Źródłem. Dzięki temu praktyka gimnastyki nie tylko przynosi uzdrowienie ciału, ale też oczyszcza subtelne blokady i otwiera nas na realizowanie naszego potencjału. Każda z kobiet ma swój indywidualny zestaw 7 ćwiczeń obliczany na podstawie jej daty urodzenia – mówi on o jej talentach i wyzwaniach i pomaga iść przez życie w zdrowiu ciała, spokoju umysłu i radości duszy.
Emilia Hoppe – praktykuje gimnastykę od 2019 roku, a od 2020 dzieli się nią z innymi kobietami. Mówi, że gimnastyka otworzyła ją na uważny i pełen delikatności kontakt z ciałem, pogłębiła odczuwanie, rozgościła w kobiecości… Na co dzień Emilia prowadzi regularne zajęcia w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, a także spotkania indywidualne – stacjonarnie i on-line. Jest także autorką kart z afirmacjami do gimnastyki. Przekazuje ćwiczenia zgodnie z tradycją białoruską, wzbogacając praktykę o medytacje, relaksacje i skupienie na intencji ćwiczeń.
Dodatkiem do warsztatu jest możliwość poznania swojego indywidualnego zestawu ćwiczeń. Jeśli chciałabyś go poznać napisz na adres mailowy Emilii do 22 czerwca i podaj swoją datę i (jeśli znasz) godzinę urodzenia: emiliahoppe.poczta@gmail.com. Zależnie od możliwości czasowych możecie umówić się na spotkanie w trakcie wyjazdu (między innymi punktami programu) lub w innym terminie – stacjonarnie czy on-line. Takie spotkanie płatne jest dodatkowo, poza warsztatem, 150 zł i trwa około 1,5 godziny. W tym czasie poznasz potencjały i wyzwania jakie wskazuje Twój horoskop, nauczysz się bezpiecznie praktykować swój zestaw i otrzymasz wydruk z precyzyjnymi opisami i rysunkami ćwiczeń oraz afirmacjami do nich. Ilość miejsc na taką indywidualną konsultację w trakcie wyjazdu jest bardzo ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
JOGA- będą to zajęcia z jogi na dobry początek dnia. Doenergetyzujemy się poranną praktyką, rozruszamy nieco nasze stawy, wymasujemy lekko ciało i w relaksie doświadczymy dobrostanu ciała i ducha.
Zajęcia inspirowane vinyasa jogą. Zajęcia dedykowane zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych.
Kasia Michalak – joga
Choć z wykształcenia ekonomistka, to niepoprawna marzycielka i idealistka. Od lat pasjonuje się ekologią, życiem w zgodzie z naturą oraz rozwojem duchowym. Z zamiłowania podróżniczka. Najbardziej kocha klimaty indyjskie i stąd narodziły się kolejne pasje- joga i Ayurveda. Praktykuje jogę od 10 lat. Uczestniczka wielu warsztatów jogi.
Projektuje również ubrania dla aktywnych kobiet, dedykowane głównie miłośniczkom jogi- moreloveyogawear.com
Studentka AWF na studiach podyplomowych Psychosomatyczne Praktyki Jogi (ostatni semestr)
Na co dzień mieszka w Górach Sowich, gdzie prowadzi agroturystykę BIOTANIKA- STREFA WOLNA OD POŚPIECHU. Tu również prowadzi regularne zajęcia z jogi. To tu udaje jej się łączyć wszystkie pasje i być blisko natury . Prywatnie mama 10 letniej Dalii. Idea rodzicielstwa bliskości oraz życia w rytmie slow jest jej bardzo bliska.
TERMIN WARSZTATÓW: 24-26.06.2022
CENA: 650 PLN early birds (do końca maja)
700 pln (po 1 czerwca)
-warsztat zaczynamy obiadokolacją w piątek, a kończymy śniadaniem w niedzielę
Cena obejmuje:
– warsztaty motankowe wraz z materiałami,
– zajęcia z jogi przed śniadaniem
– zajęcia gimnastyki słowiańskiej
– sobotnie ognisko
– pełne wyżywienie /produkty pochodzące z gospodarstw ekologicznych/ (śniadania, obiady oraz kolacje na ciepło),
– noclegi w malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym.