CZERWCÓWKA MOCY – JOGA, GŁOS I GONGI W GÓRACH SOWICH

19.06.-23.06.2019 r.

Zapraszamy na długi i mocno regeneracyjny czerwcowy weekend w górach. Termin jest nieprzypadkowy, świętujcie z nami miłość do własnego, boskiego ciała💛 (20 czerwca wypada ustawowo wolny dzień), 21 czerwca czeka nas najdłuższy dzień w roku (letnie przesilenie), zatem z 21 na 22 obchodzimy Noc Kupały!

W programie codzienna praktyka Ashtanga Jogi i Jin Jogi, zajęcia otwierające głos i emocje, koncerty Gongów i Mis Tybetańskich, Ajurwedyjskie rytuały oczyszczające energię, wspólne wejście na Wielką Sowę z medytacją mocy na szczycie, pyszne wegetariańskie i wegańskie posiłki, noclegi w agroturystyce we wsi Michałkowa, prowadzonej z sercem, do której nie dociera zasięg telefonii komórkowej, możliwe dodatkowo tradycyjne Ajurwedyjskie masaże olejami. Zaprasza ekipa Rezonans – joga i głos, projektu, który narodził się jako konsekwencja naszych wieloletnich doświadczeń pracy z ciałem i głosem oraz obserwacji zależności między nimi, potrzeby uwolnienia blokad, napięć i nieskrępowanej ekspresji. Oddychamy, praktykujemy, krzyczymy, wyzwalamy moc, idziemy ku nowemu! OK (Oliwia Misztur i Karolina Micuła).

Nasz Gość Specjalny: Wiesław Walas zagra dla nas 2 wieczorne koncerty na gongach i misach Tybetańskich i przeprowadzi tradycyjne, ajurwedyjskie rytuały oczyszczające energię. Wszystko to u progu letniego przesilenia i w Noc Kupały. W ten wyjątkowy, mocny czas przesilenia pomogą odciąć to, co stare i wejść w nowy letni czas.

WIĘCEJ O ZAJĘCIACH:

🔸 Yin Joga – tzw. joga powięziowa – łagodna, wyciszająca praktyka, skoncentrowana na precyzyjnym ustawieniu ciała w pozycjach, świadomym oddechu i medytacji.

🔸 Ashtanga Joga – dynamiczna medytacja w ruchu. Zajęcia charakteryzuje indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Praktyka Ashtangi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na codzień.

🔸 Głos/Dźwięk – jest narzędziem samopoznania, podstawowym narzędziem komunikowania emocji, w nim wyraża się całe nasze jestestwo. Praca z głosem opiera się na odbudowaniu ponownego połączenia między ciałem i umysłem, ponownego zwrócenia się do wewnątrz. Jest podobnie jak joga fantastycznym narzędziem do zrzucenia niepotrzebnych napięć, otworzenia się na nowe poprzez akceptację siebie. W momencie całkowitego wyciszenia myśl płynie swobodnie, a organizm zaczyna wracać do równowagi – następuje uwolnienie od blokad, usztywnień, napięć i niszczących emocji.

🔸Gongi i Misy Tybetańskie – „kąpiel” w dźwiękach gongów i mis wyzwala stany głębokiego relaksu i medytacji. Dźwięk jest odczuwalny kinestetycznie, pobudza zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach, stawach oraz wszystkich tkankach i narządach wewnętrznych. Organizm wchodzi w stan rezonansu z dźwiękiem. Fale i wibracje regulują częstotliwość wibracji komórek, regenerując ciało, a długie wybrzmiewanie określane jest potocznie „kąpielą w dźwięku”.

🔸Noc Kupały, to tradycyjne słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. Tak zwana kupalnocka poświęcona jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, mającym oczyszczającą moc. Nasze rytuały również związane będą z ogniem i jego oczyszczającą mocą!

WIĘCEJ O PROWADZĄCYCH:

🔹Oliwia Misztur – joginka-nomadka. Studentka i nauczycielka Ashtanga Jogi w tradycji Sri K. Pattabhi Jois oraz certyfikowana instruktorka Air/Aerial Yogi (Fly/Flow). Przez wiele lat związana z tańcem współczesnym i wszelkimi formami ekspresji ruchowej, od 2008 roku wiernie podążająca ścieżką Ashtanga Jogi, rozwijając swoją praktykę pod okiem najwybitniejszych nauczycieli w Polsce i za granicą. W 2016 odbyła czteromiesięczną podróż „do źródeł”, by praktykować w KPJAYI (Mysore, Indie) pod okiem Sharatha Joisa. Równiez w Mysore uczęszczała na zajęcia do Vinaya Kumara w Prana Vashya Yoga. Prowadzi regularne zajęcia we Wrocławiu – w Drzewie Życia i Ashtanga Yoga Wrocław a także cotygodniowe spotkania z jogą w Kinie Nowe Horyzonty, a w okresie wakacyjnym również na Archi-boxie przy Muzeum Architektury. Uważa jogę za głęboko transformującą praktykę, dostępną dla każdego bez wzgledu na wiek, płeć czy też uwarunkowania fizyczne, kulturowe i społeczne, a słowa Patthabi’ego Joisa „Practice and all is coming”(„Praktykuj, a wszystko przyjdzie”) za prawdę adekwatną dla niemal każdego aspektu życia. Za każdym razem, gdy wchodzi na matę, poznaje lepiej siebie, w każdym nauczycielu znajduje ważną mądrość, w każdym uczniu widzi cennego nauczyciela.

🔹Karolina Micuła – aktorka scen muzycznych, wokalistka, trenerka i terapeutka głosu, aktywistka i działaczka społeczna. Podwójna laureatka 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, uhonorowana nagrodą specjalną Warto Gazety Wyborczej za działalność społeczno-artystyczną. Zajmuje się pedagogiką głosu łącząc doświadczenia pracy organicznej ze zdobyczami voice science, pracuje z osobami na każdym poziomie zaawansowania. Do głosu podchodzi holistycznie, wykorzystując naukową wiedzę o fonacji pozbawionej napięć, teatralne narzędzia pracy z wyzwalaniem ekspresji, ćwiczenia uwalniające energię i świadomą relaksację. Praktykuje jogę i nieustannie doskonali swoje kompetencje związane ze świadomą pracą z ciałem/umysłem. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Capitol, Opera Wrocławska, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Układ Formalny, BWA Wrocław, Fundacją Performat, Centrum Praw Kobiet.

🔹Wiesław Walas – animator kultury,masażysta dźwiękiem wg. tradycji himalajskiej. Zajmuje się terapiami naturalnymi. Chętnie podzieli się wiedzą z praktyki starożytnych wedyjskich ogni Yajna.których

celem jest oczyszczanie atmosfery , poprawianie stanu zdrowia oraz podnoszenie poziomu energii.Wiesiu

zagra na czterech gongach (w tym antycznym gongu świątynnym znalezionym we wschodnim Nepalu), misach koncertowych ZEN, antycznych misach terapeutycznych, misach księżycowych kutych podczas nowiu i pełni księżyca i misie delfinów.

MIEJSCE:

🔸Biotanika- Strefa Wolna od Pośpiechu – gospodarstwo agroturystyczne położone w malowniczej wiosce Michałkowa u podnóża Gór Sowich. Z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu, poza zasięgiem telefonii komórkowej, który pozwoli doświadczyć błogiej ciszy, odkryć na nowo przestrzeń tu i teraz oraz spędzić świadomie czas. Posiłki wegetariańskie posiłki z produktów lokalnych i ekologicznych. O przestrzeń dba Kasia Michalak, u której dodatkowo można zamówić tradycyjny Ajurwedyjski masaż olejami. Więcej: http://biotanika.net

HARMONOGRAM:

19 czerwca (środa)
od 17:00 zakwaterowanie
🍵 18:30 kolacja
🙏 20:00 wyciszająca sesja Yin Yogi

20 czerwca (czwartek)
☕ 8:00 🍉kawa/herbata, owoce
💪 9:00-10:30 Ashtanga Joga: wzmocnienie, uelastycznienie
🍞11:00 brunch
🗻 spacery po lesie
🍜 15:00 zupa
🎶 16:00-17:30 Głos/Dźwięk: wstęp do pracy z głosem
🍵 18:00 ciepła kolacja
🙏19:00-20:00 sesja wyciszająca
Integracja!

21 czerwca (piątek), przesilenie letnie
☕ 8:00 🍉kawa/herbata, owoce
💪 9:00-10:30 Ashtanga Joga: wzmocnienie, uelastycznienie
🍞11:00 brunch
🗻 wspólne wejście na Wielką Sowę z medytacją na szczycie
🍜 16:00 zupa
🎶 17:00-18:30 Głos/Dźwięk: uwolnienie, ekspresja
🍵 18:00 ciepła kolacja
🙏19:00-20:00 koncert Gongów i Mis Tybetańskich

22 czerwca (sobota)
🙏 4:14 rytualne powitanie słońca
💪 5:00 Ashtanga Joga: wzmocnienie, uelastycznienie
🍞 6:30 kawa/herbata, lekkie śniadanie
💤🗻 / czas dla siebie /
☕ 11:00 drugie śniadanie
🗻 spacery po lesie
🍜 15:00 zupa
🎶 16:00-17:30 Głos/Dźwięk: śpiew intuicyjny
🍵 18:00 ciepła kolacja
🙏19:00-20:00 koncert Gongów i Mis Tybetańskich
🙏21:01 rytualne pożegnanie słońca

23 czerwca (niedziela)
🙏 4:14 rytualne powitanie słońca
🎶 5:00 Głos/Dźwięk: świadomość ciała i świadomość głosu na dobry początek dnia
🍞 6:30 kawa/herbata, lekkie śniadanie
💤🗻 / czas dla siebie /
☕ 11:00 drugie śniadanie
💪 13:00-14:30 energy flow, lekka praktyka jogi
🍜 15:00 obiad
📷♥ 17:00 pamiątkowe zdjęcia i pożegnanie 🙂

*** Dokładne godziny zajęć mogą ulec zmianie i są podane raczej orientacyjnie.

INWESTYCJA:

🔸750 zł super cena dla uczestników naszych poprzednich wyjazdów Rezonans – joga i głos
🔸850 zł cena early bird dla tych, którzy zadeklarują swoje uczestnictwo do 20 kwietnia 2019 r.
🔸950 zł cena dla spóźnialskich, którzy zadeklarują się po 20 kwietnia 2019 r.
🔹Uwaga: Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł.
🔹Ograniczona ilość miejsc!

Zapisy:
rezonans.warsztaty@gmail.com
+ 48 785 361 750